Gydymo įstaigoje Anglijoje mirė artimasis. Kaip palaikus pervežti į Lietuvą?

Kai žmogus miršta keliaudamas ar gyvendamas užsienyje, jo palaikų pervežimo procesas gali būti sudėtingas ir pribloškiantis. Jei niekada anksčiau su tuo nesate susidūrę, natūralu, kad jaučiatės sutrikę ir įsitempę. Štai kodėl sukūrėme Galutinį mirusiojo palaikų pervežimo iš užsienio vadovą. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime kiekvieną proceso žingsnį, kad žinotumėte, ko tikėtis. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip palengvinti sau darbą šiuo sunkiu metu.

Pirmasis mirusiojo gabenimo iš užsienio žingsnis – susisiekti su atitinkamomis institucijomis. Priklausomai nuo mirties vietos, tai gali būti konsulatas, ambasada arba vietos valdžios įstaiga. Kreipiantis į šiuos pareigūnus svarbu pateikti kuo daugiau informacijos; jiems reikės žinoti mirties vietą, mirties datą ir laiką, mirusiojo vardą, pavardę ir bet kokią kitą svarbią informaciją. Susisiekus su valdžios institucijomis, jos galės jums pateikti reikiamus dokumentus ir nurodymus dėl mirusiojo pervežimo.

Antrasis žingsnis – susitarti dėl palaikų pervežimo. Dažniausiai tam reikės pasamdyti laidojimo namus arba transporto įmonę, kuri specializuojasi šiose paslaugose. Jos sutvarkys visas detales ir dokumentus, įskaitant dokumentų gavimą iš konsulato ar ambasados. Prieš pasirašant sutartį svarbu užduoti klausimų ir įsitikinti, kad jus tenkina jų teikiamų paslaugų lygis.

Trečiasis žingsnis – nustatyti, kaip mirusysis bus gabenamas namo. Tai galima padaryti siunčiant palaikus, gabenant juos oro transportu arba naudojantis palydos paslaugomis. Kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant sprendimą svarbu pasverti visas galimybes.

Ketvirtas žingsnis – pradėti dokumentų tvarkymo procesą. Tai apima mirties liudijimų gavimą, visų konsulatui ar ambasadai reikalingų formų pildymą ir su mirusiojo pervežimu susijusių mokesčių apmokėjimą. Svarbu, kad viso proceso metu visi dokumentai ir popierizmas būtų tvarkingi, nes vėliau tai palengvins darbą.

Galiausiai, kai mirusysis bus parvežtas namo, ateis laikas laidotuvėms ar kitam atminimo renginiui. Tai gali būti nepaprastai sunkus ir emocingas metas, todėl svarbu prisiminti, kad nėra teisingo ar neteisingo gedėjimo būdo. Kiekvienas žmogus emocijas išgyvena skirtingai, todėl svarbu gerbti kiekvieno unikalų kelią.

Tikimės, kad šis vadovas padėjo jums suprasti mirusiojo pervežimo iš užsienio procesą ir pateikė keletą vertingų patarimų, kaip palengvinti sau padėtį šiuo sunkiu metu. Kad viso to vargo išvengti, rekomenduojame palaikų pervežimui iš Anglijos kreiptis į https://palaikupervezimas.lt/