Slidinėjimas yra sveikata, tačiau tik tinkamai paruoštos slidės padės išvengti traumų slidinėjant

Slidinėjimas – puikus būdas išeiti į lauką ir mėgautis žiemos orais. Tačiau slidinėjimas gali būti ir pavojingas sveikata, jei slidės nėra tinkamai paruoštos. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip paruošti slides, kad slidinėjimas būtų saugus ir malonus ir slidinėdami išvengtumėte traumų ir sužeidimų!

Prieš išvykstant į slidinėjimo trasas svarbu saugoti savo sveikatą ir įsitikinti, kad jūsų slidės tinkamai sureguliuotos. Tai reiškia, kad jūsų slidžių briaunos turėtų būti aštrios, o pagrindai – vaškuoti. Gera taisyklė – derinti slides kas 10-20 slidinėjimo dienų arba dažniau, jei pastebėjote, kad jos veikia ne taip gerai, kaip turėtų.

Jei jums nepatogu patiems derinti slides, visada galite jas nuvežti į profesionalų slidžių servisą. Jie galės jums sureguliuoti slides ir įsitikinti, kad jų būklė yra tinkama slidinėjimo trasoms.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį reikia padaryti prieš leidžiantis į slidinėjimo trasas, – įsitikinti, kad jūsų raiščiai tinkamai sureguliuoti. Lynai turėtų būti sureguliuoti taip, kad atitiktų jūsų batų dydį ir slidinėjimo gebėjimus. Jei jūsų surišimai nėra tinkamai sureguliuoti, tai gali sukelti rimtų sužalojimų, jei slidinėdami nukrisite.

Jei nuomojatės slides, slidinėjimo parduotuvė paprastai sureguliuoja surišimus už jus. Tačiau, jei turite savo slides, svarbu žinoti, kaip surišimus sureguliuoti patiems.

Kai slidės sureguliuotos ir surišimai sureguliuoti, metas leistis į trasas! Nepamirškite slidinėti saugiai ir visada laikykitės slidinėjimo vietovės taisyklių. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite užtikrinti, kad diena slidinėjimo trasose bus saugi ir maloni!