Vilniaus miesto savivaldybė plačiai investuoja į nutolusias saulės elektrines
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia drąsius planus dėl tvarios energijos ateities. Šiais metais numatyta įdiegti daugiau nei 20 naujų saulės elektrinių įvairiose švietimo, sporto, kultūros, sveikatos priežiūros ir socialinio pobūdžio įstaigose. Šių pastangų dalis – siekis tapti klimatui neutraliu miestu iki 2030 metų.
Vilniaus miesto savivaldybės meras Valdas Benkunskas pabrėžia, kad prioritetą teikia švariai energetikai ir transportui, o investicija į saulės elektrines ne tik mažina poveikį klimatui, bet ir didina miesto energetinę nepriklausomybę nuo iškastinio kuro ar dujų.
Šiuo metu jau vykdomos procedūros dėl 107 Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžių įstaigų nutolusių saulės elektrinių pirkimo. Tai apima 83 mokyklas ir darželius, bei šešias gydymo įstaigas, įskaitant Vilkpėdės ligoninę ir Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.
Kiekvienai įstaigai numatyta įdiegti saulės elektrinę, kuri patenkins didžiąją dalį jos elektros energijos poreikių. Bendra visų įsigyjamų saulės elektrinių galia sieks 18 MW, užtikrinant elektros energijos tiekimą net 2250 namų ūkiams. Nepanaudota energija bus patekiama į elektros tinklą.
Specialistai prognozuoja, kad investicija į nutolusias saulės elektrines pasinaudojant teikiama parama atsipirks per penkerius metus.
Be to, Vilniaus savivaldybės administracija taip pat ketina įdiegti 500 kW galios saulės elektrinę, aprūpinančią pastatą Konstitucijos prospekte.
Visoje savivaldybėje taip pat bus įrengtos saulės elektrinės Vilniaus Rotušeje, Energetikos ir technikos muziejuje, septyniose sporto įstaigose ir aštuoniose socialinės paskirties įstaigose.
Visa ši iniciatyva įgyvendinama su 13,9 mln. Eur biudžetu, skirtu nutolusių saulės elektrinių įsigyjimui.
Be to, savivaldybė planuoja teikti paraiškas dėl saulės elektrinių įrengimo ant 47 jos pavaldžių įstaigų stogų. Daugiausia dėmesio skiriama mokykloms, kurios gali tapti svarbiausia elektros energijos tiekėja savo poreikiams.
Nors oficialus kvietimas gauti paramą dar nepaskelbtas, savivaldybė jau ruošiasi pateikti paraiškas, o ekspertai vertina įstaigų stogų tinkamumą elektrinėms.
Vilniaus miesto savivaldybė juda į priekį, siekdama ne tik sumažinti savo ekologinį pėdsaką, bet ir tapti tvarios energijos pavyzdžiu visai Lietuvai.