Palaikų pervežimas, kai artimasis mirė užsienio ligoninėje. Ką daryti?
Užsienio šalyje mirus mylimam žmogui, susidoroti su tokia situacija yra nepaprastai sunku. Jei giminaitis mirė ligoninėje užsienyje, norint pargabenti palaikus namo į Lietuvą, reikia atlikti tam tikrus veiksmus.
Palaikų pervežimas prasideda nuo to, kad pirmiausia jums reikės susisiekti su savo šalies ambasada arba konsulatu. Jie gali suteikti pagalbą repatrijuojant palaikus ir galės jums padėti sutvarkyti visus reikalingus dokumentus ir procedūras.
Taip pat gali tekti kreiptis į tarptautinį laidojimo paslaugų teikėją, kuris specializuojasi repatriacijos paslaugų srityje. Jie galės jums padėti visais klausimais – nuo leidimo pervežti kūną gavimo iki tinkamo konteinerio paieškos ir paties pervežimo organizavimo.
Gavę visus reikiamus dokumentus, galėsite imtis veiksmų, kad parvežtumėte savo artimąjį namo paskutiniam atsisveikinimui. Priklausomai nuo to, kur esate ir kokį transportavimo būdą pasirinkote (oro ar jūrų), gali praeiti šiek tiek laiko, kol palaikai pasieks namus.
Prieš atlikdami bet kokius galutinius veiksmus, būtinai pasidomėkite savo šalies taisyklėmis ir apribojimais, susijusiais su palaikų gabenimu iš užsienio. Kai kuriais atvejais gali tekti gauti mirties liudijimą iš užsienio ligoninės arba atlikti skrodimą, kad būtų leista pervežti palaikus.
Užsienio ligoninėje mirusio giminaičio repatriacija gali būti didžiulį stresą keliantis procesas. Tačiau, turint tinkamą pagalbą ir žinių, jį galima sėkmingai suvaldyti. Svarbu prireikus kreiptis pagalbos ir kreiptis į ambasadas, laidojimo paslaugas teikiančias įmones ir kitus šaltinius, išmanančius sudėtingą repatriacijos procesą. Tai užtikrins, kad jūsų artimo žmogaus palaikai kuo greičiau grįžtų namo.
Atminkite, kad repatriacijos procesas yra vienas iš paskutinių dalykų, kuriuos galite padaryti dėl mirusio artimo žmogaus. Skirdami laiko užtikrinti, kad viskas būtų atlikta tinkamai, suteiksite savo giminaičiui paskutinę pagarbą, kurios jis nusipelnė.